Pranašas Ilja ir Vasilijus

Spausdinti
Array
_RM_1366
_RM_1368
Aprašymas
330 m. po Kr.  Gimė Vasilijus, jo tėvas buvo įstatymų leidėjas, todėl jis mokėsi Konstantinopolyje, tačiau mokslai jam nepatiko. Su draugais įkūrė vienuolių bendruomenę. 357m jis  leidosi į piligriminę kelionę po vienuolynus. Skleidė krikščionybę, tapo aukščiausias vyskupas, vėliau metropolitas. Mirė 379m , greitai buvo paskelbtas Šventuoju.
Pranašas Ilja gimė 900 metais prieš Kristų. Ilja nuo jaunų dienų išėjo gyventi į dykumą ir stipriai meldėsi, buvo krikščionis. Jam apsireiškė dievas ir liepė nueiti pas carą Achavą, kuris garbino pagoniškus dievus ir vertė tai daryti visą tautą. Jei taip bus ir toliau, šalį užklups badas ir sausra. Achavas nepaklausė pranašo ir šalį užklupo sausra ir badas. Tada Ilja pasiulė padaryti du aukos aukurus, vieną pagonių dievui Vaalui, kitą krikščionių  Dievui tėvui. Ir į kurį  aukurą nužengs liepsna iš dangaus, tas ir yra tikrasis dievas. Iš pradžių padarė aukurą Vaalui, sudėjo daug malkų, papjovė bulių, bet ko tik nedarė Achavo žyniai, ugnis nepasirodė. Kita aukurą padarė Ilja, sudėjo malkas,  apipylė  jas vandeniu ir pradejo melstis. Staiga iš dangaus nukrito liepsna, kuri uždegė ne tik šlapias malkas, bet ir aukuro akmenis. Visi pamatė stebuklą, pradįjo tikėti tikruoju Dievu Tevu. Pranašas Ilja buvo paimtas gyvas į dangaus karalystę, jam Dievas atsiuntė ugninį vežimą su skraidančiais arkliais. Liudytoju šio reginio buvo kitas pranašas Elijas.
 

 Ikona globoja filosofus, vienuolius, mokytojus, gydytojus, muzikantus ir sodininkus. Skirta melstis pradedant naują veiklą, projektus, persikraustant į naują vietą ar keičiant darbą, apsugo nuo pykciu ir seimyniniu barniu. Ikonos švenčių dienos gegužės 9 , rugpjūčio 2, sausio 1 ir sausio 30.

17 amžius . Dydis 23,5x29,5x2,5 cm  Kaina sutartinė.

Apžvalgos

Kol kas šios prekės peržiūrų nėra